Ściągawka do inwestowania w akcje dla opornych

Category: Które Należy
17 lutego 2021

Inwestujesz w akcje – dobrze dla Ciebie! Aby w pełni wykorzystać swoje pieniądze i swoje wybory, naucz się, jak pewnie i inteligentnie inwestować w akcje, zapoznaj się z dostępnymi zasobami internetowymi, które pomogą Ci ocenić akcje, i znajdź sposoby ochrony zarobionych pieniędzy. Pamiętaj też, aby odrobić pracę domową, zanim zainwestujesz w akcje jakiejkolwiek firmy.

10 najważniejszych punktów dotyczących inwestowania w akcje

Jeśli jesteś zdecydowany inwestować w akcje, pamiętaj o następujących kwestiach podczas dokonywania wyborów i czerpania korzyści. W końcu inwestowanie w akcje jest zabawne i przerażające, rozsądne i szalone, skomplikowane i proste – i możesz potrzebować przypomnień, aby zachować koncentrację.

Nie kupujesz akcji; kupujesz firmę.

Głównym powodem, dla którego inwestujesz w akcje, jest to, że firma osiąga zysk i chcesz uczestniczyć w jej długoterminowym sukcesie.

Jeśli kupujesz akcje, gdy firma nie przynosi zysków, nie inwestujesz – spekulujesz.

Akcja (lub ogólnie akcje) nigdy nie powinny stanowić 100 procent aktywów.

W niektórych przypadkach (na przykład podczas silnej bessy) akcje wcale nie są dobrą inwestycją. Bessa może jednak zaoferować zyskownym firmom okazje do zakupów.

Cena akcji zależy od firmy, która z kolei zależy od jej otoczenia, które obejmuje bazę klientów, branżę, ogólną gospodarkę i klimat polityczny.

Twój zdrowy rozsądek i logika mogą być równie ważne przy wyborze dobrych akcji, jak rada każdego eksperta inwestycyjnego.

Zawsze miej dobrze uzasadnione odpowiedzi na pytania, takie jak „Dlaczego inwestujesz w akcje? i „Dlaczego inwestujesz w określone akcje?

Jeśli nie masz pojęcia o perspektywach firmy (a czasami nawet myślisz, że tak), użyj zleceń stop-loss lub trailing stop.

Nawet jeśli twoją filozofią jest kupowanie i utrzymywanie długoterminowe, nadal monitoruj swoje akcje i rozważ ich sprzedaż, jeśli nie zyskują na wartości lub jeśli zmieniły się ogólne warunki gospodarcze.

Sprawdzanie ważnych podstaw firmy przed zainwestowaniem w akcje

Zanim kupisz akcje, musisz przeprowadzić małe badanie firm, w które zamierzasz zainwestować. Zwróć uwagę na następujące kluczowe elementy, patrząc na główne sprawozdania finansowe firmy (rachunek zysków i strat i bilans):

Zarobki:ta liczba powinna być co najmniej o 10 procent wyższa niż rok wcześniej.

Sprzedaż:ta liczba powinna być wyższa niż rok wcześniej.

Zadłużenie:ta liczba powinna być mniejsza lub mniej więcej taka sama jak rok wcześniej. Powinien też być niższy niż majątek firmy.

Kapitał własny:ta liczba powinna być wyższa niż rok wcześniej.

Środki finansowe, które należy rozważyć przed zainwestowaniem w akcje

Myślisz o zakupie akcji firmy, ale zanim zainwestujesz swoje ciężko zarobione pieniądze w nadziei na rentowny zwrot, sprawdź wskaźniki finansowe, które mogą pomóc wskazać, czy firma ma solidne podstawy finansowe. Oto kluczowe środki do rozważenia:

Wskaźnik ceny do zysku (P / E):W przypadku spółek o dużej kapitalizacji wskaźnik powinien wynosić mniej niż 20. W przypadku wszystkich akcji (w tym spółek wzrostowych, małych i spekulacyjnych) nie powinien przekraczać 40.

Wskaźnik ceny do sprzedaży (PSR):PSR powinien być jak najbliższy 1.

Zwrot z kapitału (ROE):ROE powinien rosnąć co najmniej o 10 procent rocznie.

Wzrost zarobków:Zarobki powinny być co najmniej o 10 procent wyższe niż rok wcześniej. Wskaźnik ten powinien zostać utrzymany przez kilka lat.

Wskaźnik zadłużenia do aktywów:zadłużenie powinno wynosić połowę aktywów lub mniej.

Lista lektur obowiązkowych dla inwestorów giełdowych

Zanim kupisz akcje w firmie, musisz zrobić trochę lekkiego – lub nie tak lekkiego – czytania. Inwestowanie w akcje bez wcześniejszego sprawdzenia firmy to recepta na katastrofę. Dlatego zanim wyłożysz pieniądze, przeczytaj poniższe informacje:

Raport roczny firmy

10K i 10Q informuje, że firma składa dokumenty w SEC

Raporty magazynowe Standard & Poor ' s

Badanie inwestycji według wartości

The Wall Street Journali / lubInvestor 's Business Daily

Renomowane strony internetowe inwestujące w akcje

Uspokajające punkty dla nerwowych inwestorów giełdowych

Ponieważ świat czasami wygląda tak szalony i zmienny, ważne jest, aby pamiętać, że rozważne inwestowanie to nie tylko to, w co inwestujesz, ale także sposób inwestowania. Jeśli chcesz budować długoterminowe bogactwo poprzez inwestowanie w akcje i nadal możesz spać w nocy, rozważ następujące punkty:

Inwestuj w akcje dochodowych firm, które sprzedają towary i usługi, których pragnie coraz więcej osób. Twoje akcje będą rosły zygzakiem.

Dopóki inwestujesz w akcje i fundusze notowane na giełdzie (ETF), mając na uwadze ludzkie „potrzeby (a nie „potrzeby), Twój długoterminowy sukces inwestycyjny będzie bardziej pewny.

Jeśli utrzymasz dywersyfikację swoich pieniędzy na akcje, fundusze ETF, fundusze inwestycyjne i aktywa twarde (takie jak nieruchomości i metale szlachetne) i będziesz mieć odpowiednią gotówkę w banku, na dłuższą metę będziesz znacznie bezpieczniejszy.

Codzienne otrzymywanie informacji o swoim portfelu, rynkach finansowych i ogólnej gospodarce uchroni Cię przed lękiem i niepokojem, które wynikają z nieznanego i niespodzianek, które są nieuniknione.

Świadomość istnienia narzędzi inwestowania i regularne ich używanie (takich jak zlecenia stop-loss i opcje sprzedaży) zapewnia większą kontrolę nad spadkami i większy spokój ducha.

Miej ścisłą kontrolę nad swoim długiem i finansami. Z kolei ta praktyka zmniejszy presję na agresywne inwestowanie z krótkoterminowym naciskiem i pomoże ci skupić się bardziej na dłuższej perspektywie.