5 najlepszych na świecie milionerów bitcoinów

Category: Dzięki Czemu
17 lutego 2021

Bitcoin to cyfrowy system aktywów i płatności o kapitalizacji rynkowej wynoszącej około 180 miliardów dolarów (stan na wrzesień 2019 r.). Przez wielu uważany jest za jedną z najbardziej udanych walut cyfrowych, jakie kiedykolwiek stworzono. Jej wzrost atmosferyczny od czasu premiery w 2009 roku pozostawił miliardy dolarów do zdobycia dla praktycznie każdego, więc było naturalnym, że zmieniająca zasady kryptowaluta stworzyła tak różnorodną – i zaskakującą – grupę milionerów.

Oczywiście w tamtym czasie nikt o tym nie wiedział – rzeczywiście była to i nadal jest ryzykowna klasa aktywów, w którą można się zaangażować – chociaż kilka osób na poniższej liście było nie tylko wczesnymi użytkownikami, ale także przewidziało ich możliwości gospodarcze.

Kluczowe wnioski
 • Uruchomiony w 2009 roku Bitcoin jest pierwszą i pozostaje najbardziej udaną kryptowalutą opartą na łańcuchu blokowym na świecie.
 • Cena Bitcoina jest zmienna i waha się od poniżej 10 USD w 2010 r. Do nieco poniżej 20 000 USD na początku 2018 r. Obecnie cena oscyluje wokół 10 000 USD za bitcoin.Ten ogólny wzrost cen zaowocował garstką miliarderów Bitcoin. Są to pierwsi użytkownicy, którzy dostrzegli lukratywną okazję i zaczęli gromadzić lub kopać w pierwszych dniach i trzymali się.Barry Silbert

  Barry Silbert jest dyrektorem generalnym i założycielem Digital Currency Group. Misją firmy jest przyspieszenie rozwoju globalnego systemu finansowego, a misję tę realizuje budując i wspierając firmy Bitcoin i blockchain. W ostatniej transakcji Digital Currency Group przejęło CoinDesk, wiodące źródło wiadomości Bitcoin, które prowadzi coroczną konferencję branżową Bitcoin. Firma zainwestowała w ponad 100 firm powiązanych z Bitcoinem i jest wiodącą na świecie firmą inwestującą w firmy związane z Bitcoinem, dzięki czemu Barry Silbert zyskał godny pozazdroszczenia przydomek „The King of Crypto.

  Firma Silbert jest również właścicielem Genesis, firmy handlowej zajmującej się walutami cyfrowymi, oraz firmy Grayscale, zajmującej się inwestowaniem w cyfrowe waluty. Silbert założył także Bitcoin Investment Trust (OTC: GBTC), fundusz typu ETF (ETF), który śledzi cenę Bitcoina.

  Blythe Masters

  Blythe Masters jest byłym dyrektorem zarządzającym w JP Morgan Chase & Co. (NYSE: JPM). Obecnie jest prezesem Digital Asset Holdings (DAH). Firma tworzy narzędzia do przetwarzania oparte na szyfrowaniu, które poprawiają wydajność, bezpieczeństwo, zgodność i szybkość rozliczeń obrotu papierami wartościowymi, w szczególności Bitcoin. W maju 2018 roku DAH nawiązała coś, co wydaje się być lukratywnym partnerstwem z Google Cloud, udostępniając narzędzia swojej firmy programistom, aby nie musieli ich kodować od podstaw.

  Digital Asset Holdings stara się zastosować technologię blockchain do typowych działań na Wall Street. Firma zebrała ponad 150 milionów dolarów finansowania i, co ciekawe, jej pierwszym klientem jest JP Morgan Chase, który przetestował własną technologię blockchain jako możliwy sposób na szybsze rozliczanie transakcji. Wiele osób uważa, że ​​Masters dała bitcoinowi dużą legitymację w Digital Asset Holdings, biorąc pod uwagę jej przeszłą, znakomitą reputację na Wall Street, gdzie awansowała na stanowisko dyrektora zarządzającego JP Morgan Chase w wieku 28 lat. Od października 2018 r. Jej firma prowadzi sześć biura na trzech kontynentach.

  Dan Morehead

  Dan Morehead jest założycielem Pantera Capital, pierwszej na świecie inwestycji skupionej wyłącznie na kryptowalutach. W 2013 roku Pantera uruchomiła swój pierwszy fundusz kryptograficzny, a od końca 2018 roku była jednym z największych instytucjonalnych właścicieli kryptowalut. Od swojego debiutu fundusz przyniósł inwestorom ponad 24 000% zwrotu. Ich inwestycje w firmy związane z kryptowalutami sięgają od giełd i firm inwestycyjnych, takich jak Polychain Capital i Bitstamp, po usługi handlu monetami, takie jak Augur.

  Morehead, były trader Goldman Sachs, był także szefem makr i dyrektorem finansowym w Tiger Management. Morehead jest na pokładzie Bitstamp, giełdy handlu kryptowalutami, która jest używana przez CME jako dane wejściowe dla cen spot.

  Tyler i Cameron Winklevoss

  Tyler i Cameron Winklevoss podzielili się milionami, które zarobili po rozstrzygnięciu pozwu na Facebooku w kryptowaluty i stali się pierwszymi miliarderami po gwałtownym wzroście cen bitcoinów pod koniec 2017 roku.

  Twierdzą, że są właścicielami około 1% wszystkich Bitcoinów w obiegu i opracowali skomplikowany system do przechowywania klucza prywatnego dla swoich aktywów.

  Bliźniacy Winklevoss koncentrują się na budowaniu ekosystemu, który przyciągnie inwestorów instytucjonalnych i day traderów do kryptowaluty. W tym celu uruchomili Gemini, pierwszą na świecie regulowaną giełdę kryptowalut. Giełda służy do ustalania cen spot Bitcoin dla kontraktów futures na Chicago Board Options Exchange (CBOE). Bracia Winklevoss złożyli również wniosek o założenie ETF Bitcoin, aby udostępnić kryptowalutę inwestorom detalicznym, ale od połowy 2019 r. SEC po raz drugi odmówiła im.

  Michael Novogratz

  Miliarder Michael Novogratz zainwestował około 30 procent swojej fortuny w kryptowaluty. Zaczął inwestować w 2015 roku i ogłosił 500 milionów dolarów kryptofund, w tym 150 milionów dolarów jego własnej fortuny, w 2017 roku. Novogratz stał się również wybitnym ekspertem w zakresie ruchów cen Bitcoin, przewidując (nieudaną) cenę docelową 40 ​​000 dolarów dla kryptowaluty przez koniec 2018 roku.

  Inwestowanie w kryptowaluty i inne początkowe oferty monet („ICO) jest wysoce ryzykowne i spekulacyjne, a ten artykuł nie jest zaleceniem Investopedii ani pisarza do inwestowania w kryptowaluty lub inne ICO. Ponieważ sytuacja każdej osoby jest wyjątkowa, przed podjęciem jakichkolwiek decyzji finansowych należy zawsze skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą. Investopedia nie składa żadnych oświadczeń ani gwarancji co do dokładności ani aktualności informacji zawartych w niniejszym dokumencie. Na dzień pisania tego artykułu autor posiada 0,001 bitcoina.