4 strategie szybkiej spłaty zadłużenia na karcie kredytowej

Category: Wystawca Karty
17 lutego 2021

Jeśli masz saldo na karcie kredytowej z miesiąca na miesiąc, spłata tego długu może być łatwiejsza niż myślisz. Kluczem jest opracowanie dobrego planu i trzymanie się go. Te cztery strategie mogą pomóc Ci zdecydować, który kurs należy obrać, aby szybko spłacić zadłużenie na karcie kredytowej.

Celuj tylko w jeden dług naraz

Czy masz saldo na więcej niż jednej karcie? Jeśli tak, upewnij się, że zawsze płacisz co najmniej minimum na każdej karcie. Następnie skup się na spłacaniu całego salda na jednej karcie naraz. Możesz wybrać, na którą kartę celujesz na jeden z dwóch sposobów:

  • Sprawdź sekcję dotyczącą stóp procentowych na wyciągu, aby zobaczyć, która karta kredytowa ma najwyższe oprocentowanie i skoncentruj się na spłacie długu w pierwszej kolejności.
  • Najpierw spłać kartę z najmniejszym saldem, a następnie weź pieniądze, które płaciłeś za ten dług i użyj ich, aby spłacić następne najmniejsze saldo.

Zapłać więcej niż minimum

Spójrz na wyciąg z karty kredytowej. Jeśli zapłacisz minimalne saldo na karcie kredytowej, spłacenie rachunku zajmie znacznie więcej czasu. Jeśli zapłacisz więcej niż minimum, zapłacisz mniej odsetek. Wystawca karty ma obowiązek wyliczyć to za Ciebie na wyciągu, abyś mógł zobaczyć, jak odnosi się to do Twojego rachunku.

Proste rozwiązanie:płać trochę więcej każdego miesiąca. Każdy dolar przekraczający kwotę minimalną idzie do salda – a im mniejsze saldo, tym mniejsze odsetki trzeba zapłacić.

Połącz i zwyciężaj

Konsolidacja zadłużenia pozwala połączyć kilka sald o wyższym oprocentowaniu w jedno z niższą stopą procentową, dzięki czemu można szybciej spłacić dług bez zwiększania kwot płatności. Oto dwa popularne sposoby konsolidacji zadłużenia:

  • Skorzystaj z niskiej szybkości transferu salda, aby usunąć zadłużenie z kart o wysokim oprocentowaniu. Należy pamiętać, że opłaty za przelew salda często wynoszą 3-5 procent, ale oszczędności wynikające z niższej stopy procentowej mogą często być większe niż opłata za przelew. Zawsze weź to pod uwagę, rozważając tę ​​opcję.
  • Jeśli masz kapitał w swoim domu, możesz go użyć do spłaty zadłużenia karty. Linia kredytowa pod zastaw domu może oferować niższą stopę procentową niż ta, którą obciążają Twoje karty. Należy pamiętać, że często obowiązują koszty zamknięcia, ale dodatkową korzyścią jest to, że odsetki od kapitału własnego często można odliczyć od podatku.

Jeśli dokonasz konsolidacji, pamiętaj, że bardzo ważne jest kontrolowanie wydatków, aby uniknąć narastania nowego zadłużenia poza długiem, który właśnie skonsolidowałeś.

Zmień priorytety budżetu

Zacznij od skategoryzowania miesięcznych wydatków, na przykład: artykuły spożywcze, transport, mieszkanie i rozrywka. Wyciąg z karty kredytowej może być pomocnym narzędziem; wielu emitentów klasyfikuje Twoje wydatki.

Następnie poszukaj obszarów, w których możesz zmniejszyć. Następnie weź uwolnione pieniądze i wykorzystaj je na spłatę długu.

Materiały zawarte na tej stronie służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie są przeznaczone do porad finansowych, podatkowych ani inwestycyjnych. Bank of America i / lub jego spółki zależne oraz Khan Academy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na dostarczonych materiałach. Należy również pamiętać, że takie materiały nie są regularnie aktualizowane i dlatego niektóre informacje mogą być nieaktualne. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących Twojej sytuacji finansowej skonsultuj się ze swoim doradcą finansowym i podatkowym.

W przyszłym

Więcej od Bank of America

Dowiedz się, jak Bank of America może pomóc Ci zaoszczędzić

Analizuj swoje wydatki

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Skontaktuj się z nami, odwiedzając naszą stronę Kontakt lub umów się na spotkanie już dziś.

Praktyki reklamowe

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać informacje o produktach i usługach, które mogą okazać się interesujące i przydatne. Pomagają nam w tym reklamy oparte na relacjach i reklamy behawioralne online.

Oto jak to działa: Zbieramy informacje o Twoich działaniach online, takich jak wyszukiwania, które przeprowadzasz w naszych Witrynach i odwiedzane strony. Informacje te mogą być wykorzystywane do dostarczania reklam w naszych Witrynach i offline (na przykład telefonicznie, pocztą elektroniczną i pocztą bezpośrednią) dostosowanych do określonych zainteresowań użytkownika.

Jeśli wolisz, abyśmy nie korzystali z tych informacji, możesz zrezygnować z reklamy behawioralnej online. Jeśli jednak zrezygnujesz, nadal możesz otrzymywać ogólne reklamy. Ponadto doradcy finansowi / menedżerowie klientów mogą nadal wykorzystywać informacje zebrane online do dostarczania informacji o produktach i usługach zgodnie z umowami dotyczącymi konta.

Ponadto, jeśli zrezygnujesz z internetowych reklam behawioralnych, nadal możesz widzieć reklamy po zalogowaniu się na swoje konto, na przykład za pośrednictwem bankowości internetowej lub MyMerrill. Te reklamy są oparte na Twoich konkretnych relacjach z naszym kontem.

Aby dowiedzieć się więcej o reklamach opartych na relacjach, reklamach behawioralnych online i naszych praktykach dotyczących prywatności, zapoznaj się z Informacją o ochronie prywatności online Bank of America oraz z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi prywatności w Internecie.

Przechodzisz do innej witryny, której Bank of America nie jest właścicielem ani nie jest obsługiwany. Jego właściciel ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawartość witryny, ofertę i poziom bezpieczeństwa, dlatego prosimy o zapoznanie się z opublikowaną polityką prywatności i warunkami korzystania z witryny. Możliwe, że informacje podane na stronie są dostępne tylko w języku angielskim.

Va a ir a una pgina que podría estar en inglés

Es posible que el contenido, las solicitudes y los documentos asociados con los productos y servicios específicos en esa pgina estén disponibles solo en inglés. Antes de escoger un producto o servicio, asegúrese de haber leído y entendido todos los términos y condiciones provistos.